Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Muriqi në gjendje të shkëlqyer”, Lazio kërcënon Club Brugge: Shihemi në FIFA

Lazio gjeti akordin me Club Brugge për shitjen e Vedat Muriqit për shumën e 11 milionë eurove, por sulmuesi dardan nuk kaloi me sukses testet mjekësore. Kampionët e Belgjikës nuk firmosën me 28-vjeçarin, veprim që ka tërbuar klubin bardhekaltër.

Te Lazio kanë vendosur të kryejnë sërish kontrollet mjekësore të Muriqit, teksa pretendojnë se lojtari shtatlartë është në gjendje të shkëlqyer fizike dhe nuk ka asnjë problem fizik.

Italianët akuzojnë Club Brugge se ka përdorur testet mjekësore si një justifikim për t’u tërhequr nga marrëveshja për sulmuesin dhe raportohet se tani po kërcënojnë me denoncim në FIFA.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...