Futboll

Muriqi te Lazio për 18 mln euro, mbushin arkat edhe Teuta e Besa!

Kalimi i Vedat Muriqit nga Fenerbahce te Lazio për 18 milionë euro, me bomberin kosovar që firmosi një kontratë 5-vjeçare me një pagë prej 2 milionë eurosh në sezon, ka gëzuar pamasë jo vetëm futbollistin e përfaqësueses dardane, por edhe dy klube shqiptare. Nga transferimi i Muriqit te Lazio kanë  mbushur arkat edhe Teuta e Durrësit dhe Besa e Kavajës dy klubet që ndikuan në rrijten si futbollist të 26-vjeçarit i cili përpara se të transferohej në Turqi te Giresunspor në sezonin 2013-2014 u aktivizua fillimisht me Teutës dhe më pas u huazua te Besa. Duke iu referuar “Panorama Sport”, 270 mijë euro nga 18 milionët që mori Fenerbahce do t’i derdhë në arkat e Teutës, ndërsa 90 mijë euro të tjera do të shkojnë për Besën e Kavajës, shifra të majme këto për buxhetin e dy klubeve shqiptare.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency