Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Murray dhe Nishikori konfirmojnë mungesën në Australian Open

LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 16: Andy Murray of Great Britain (R) and Kei Nishikori of Japan (L) pose for photos prior to their mens singles match on day four of the ATP World Tour Finals at O2 Arena on November 16, 2016 in London, England. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Andy Murray nuk do të marrë pjesë as në Asutralian Open. Kampioni skocez, i cili nuk luan që nga vera e kaluar, pas dëmtimit që pësoi gjatë turneut të Wimbledonit, pak ditë më parë deklaroi se hiqte dore nga turneu i Brisbane po në Australi, dhe tashmë vjen edhe konfirmimi për mungesën e radhës.

“Për fat të keq nuk do të luajë në Melbourne këtë vit, sepse nuk jam ende gati për të qenë i aftë për të rivalizuar. Shpresoj të kthehem sa më shpejt.”

Murray ka arritur 5 herë në finale të Melbournit dhe në të gjitha rastet është mundur. Për shkak të mungesës së gjatë ka rrëshkitur në vendin e 16-të në renditjen ATP.

Një tjetër mungesë e rëndësishme në Autralian Open, që do të zhvillohet nga data 15 deri më 28 janar, mbetet edhe Key Nishikori. Japonezi ka ende probleme me kyçin e dorës.

“Riaftësimi po vijon sipas programit, por nuk jamë ende gati 100% për të dhënë maksimumin në 5 sete,” – u shpreh numri 5 në botë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...