Tenis

Muskujt e barkut e shqetësojnë sërish, Nadal tërhiqet nga turneu në Montreal dhe në dyshim për US Open

Rafael Nadal nuk do të marrë pjesë në turneun e javës së ardhshme në Montreal pasi sërish në horizont janë shfaqur dhimbjet në muskujt e barkut të cilat e penalizuan edhe gjatë pjesëmarrjes në Wimbledon. Në këtë formë, tenisti nga Mallorca që sapo kishte rinisur stërvitjen theksoi se dhimbjet janë prezente në momentin kur i duhet të shërbejë dhe pasi është këshilluar me doktorin ka vendosur të marrë kohën e duhur për t’u rikuperuar.

“Gjatë këtyre ditëve kam kryer stërvitje, por së fundmi nisa të stërvitem edhe për shërbimet. Gjithçka po shkonte mirë, por të enjten ndjeva dhimbje në muskujt abdominalë dhe dhimbjet vazhduan të ishin prezente edhe gjatë së premtes. Pasi u këshillova me doktorët vendosëm të bëjmë gjërat hap pas hapi dhe t’i japë vetes kohë para se të rikthehem në garë.

Jam trishtuar për faktin që nuk do të udhëtojë në Montreal, është një turne të cilin e kam fituar pesë herë dhe që më pëlqen shumë. Shpresoj të rikthehem sërish në Montreal”, u shpreh Rafa, prezenca e të cilit është në diskutim edhe për turneun e rëndësishëm US Open që zhvillohet në fundin e muajit gusht.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency