Merkato

Mustafi refuzon rinovimin me Arsenalin, pritet rikthimi në kampionatin italian

Shkodran Mustafi duket i bindur të mbyllë eksperiencën e tij te Arsenali në fund të këtij sezoni, kur edhe të ketë mbushur plot 5 vite me fanellën e “topçinjve”, pasi ka refuzuar zyrtarisht rinovimin.

Klubi londinez i ka bërë disa oferta për kontratë të re qendërmbrojtësit 28-vjeçar, por ky i fundit i ka refuzuar të gjitha dhe ditën e sotme ua ka bërë të qartë drejtuesve se dëshiron të largohet me parametra zero në fund të sezonit.

Shkodran Mustafi iu bashkua Arsenalit në verën e 2016-ës, kur londinezët paguan rreth 40 milionë euro për kartonin e tij në arkat e Valencias dhe atëherë mbrojtësi me origjinë nga Kosova nënshkroi për 5 sezone me “topçinjtë”.

Gjatë këtyre viteve Mustafi ka luajtur plot 142 ndeshje dhe ka shënuar 9 gola me fanellën e Arsenalit, por ai nuk shihet si titullar nga trajneri Mikel Arteta dhe ndaj ka vendosur të largohet në verën e ardhshme.

Sipas mediave angleze, një tjetër arsye që Mustafi dëshiron të largohet, është edhe familja e tij që prej kohësh jeton në Zvicër dhe aktualisht mbrojtësi 28-vjeçar po merr në konsideratë një rikthim në kampionatin italian apo transferim në atë gjerman.

Kampioni i Botës me Gjermaninë në vitin 2014, Shkodran Mustafi ka veshur më herët fanellat e klubeve si Sampdoria në kampionatin italian dhe Valencia në atë spanjoll, ndërsa me “pancerat” numëron 20 ndeshje dhe 4 gola.

Më herët për Mustafin ka shfaqur interes të fortë edhe klubi i Lazios, që nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me Arsenalin për vlerën e kartonit të mbrojtësit, ndërsa tani Igli Tare ka mundësi të bëjë një tjetër goditje të bujshme, duke e marrë me parametra zero.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency