Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

“Na bindi menjëherë”, Van Persie emërohet trajner në Eredivisie

Aventurë e re për Robin Van Persie. Ish-sulmuesi i madh holandez është emëruar trajneri i ri i Heerenveen në Eredivisie.

40-vjeçari nga Roterdami ka punuar më parë si trajner i ekipeve të të rinjve te Feyenoordi. Ndërkohë që në datën 1 korrik do të fillojë punën te Heerenveeni.

Van Persie, golashënuesi më i mirë në histori me kombëtaren e Holandës (50), ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me klubin holandez.

Te Heerenveeni gjen Ferry de Haan në postin e CEO-s. Me këtë të fundit ishin shokë skuadre te Feyenoordi në vitin 2002, kur ekipi nga Roterdami fitoi Kupën UEFA.

Lexo edhe: 

Edhe pse Robin është në hapat e para të karrierës si trajner, ai na bindi menjëherë. Është një trajner ambicioz, i pasionuar dhe i etur për të mësuar.

Ka një vizion të qartë për të formuar grupin dhe për të përmirësuar lojtarët në aspektin individual”, u shpreh de Haan.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...