Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Na lanë vetëm në Botëror”, Havertz akuzon tifozët gjermanë

Kai Havertz ka thumbuar tifozët gjermanë në prononcimin e fundit. Lojtari i Arsenalit në Premier League, autor i 37 ndeshjeve dhe 13 golave me katër herë kampionët e botës, foli për mediet përpara miqësoreve ndaj Japonisë dhe Francës.

Përpara nisjes së Botërorit Katar 2022, ne nuk kishim aq shumë mbështetje nga tifozët tanë. Sigurisht që arsyet janë të ndryshme.

Lexoni edhe: 

Por nga pikëpamja futbollistike nuk kishim mbështetjen e duhur. Ne mbetëm me të vërtetë vetëm…

Kur pamë mbështetjen që kishin Kombëtaret e tjera nga tifozët e tyre, aty e ndjeva se neve na mungonte disi tifozllëku i gjermanëve”, u shpreh 24-vjeçari.

Skuadra e drejtuar nga Hansi Flick, dështoi keq në Kupën e Botës së fundit, duke mos arritur të kalojë fazën e grupeve. Me Spanjë dhe Japoninë që u kualifikuan më tej.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...