Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Na pengoi situata ekonomike”, Laporta: Ishim pranë sulmuesit që këtë verë e mori Liverpool

Joan Laporta, presidenti i Barcelonës, zbuloi gjatë një konference për shtyp se klubi Blaugrana u përpoq të nënshkruante me sulmuesin Luis Diaz, i cili më vonë u transferua në Liverpool.

Ai theksoi se Barça u pengua nga situata financiare për të marrë ishin e Portos.

“Ne duhej të rregullonim situatën tonë financiare dhe Liverpool ishte përpara. Ai është një lojtar i madh dhe në kohën kur ishim të interesuar, ne patëm një bisedë me agjentin e tij, por negociatat me Liverpoolin ishin shumë të avancuara.”-tha kreu i katalanasve.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...