Tenis

Nadal 11 herë “mbret” në Roland Garros, Thiem bie në finale

Një legjendë e gjallë e Roland Garros vetëm kështu mund të përkufizohet Rafael Nadal. Spanjolli vazhdon të shkruajë historinë në French Open, teksa përmbushi të gjitha pritshmëritë edhe në këtë edicion duke fituar titullin e tij të 11-të në grand-slamin parizien dhe duke përmirësuar rekordin e tij në këtë turne. Finalja ndaj Thiem nuk kishte shumë histori me Rafën që triumfoi 3-0 me sete në një ndeshje ku tenisti austriak bëri rezistencë vetëm në disa momente të caktuara të lojës. Edhe pse kishte një problem të vogël në krah, Nadal ishte thjeshtë i papërballueshëm për Thiem që më të mirën e tij e dha në setin e parë ku fitoi 4 game. Finalja e 11-të dhe suksesi i 11-të për 32-vjeçarin spanjoll në Roland Garros me Nadal që është padiskutim mbreti i fushave me dhe të kuq. Zgjati 2 orë e 44 minuta sfida mes numrit 1 të botës dhe numrit 8 në renditjen e ATP, me Nadal që arriti të mposhte Thiem në 36 sete me shifrat 6-4 6-3 6-2. Nadal pas këtij triumfi ruan vendin e parë në klasifikimin e përgjitshëm botëror dhe tashmë vëmendja e tij shkon në Ëimbledon aty ku nuk do ta ketë aspak të lehtë përballë Federer që vjen i freskët në grand-slamin më të rëndësishëm të vitit pasi ka qëndruar pushim gjatë kësaj periudhe.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top