Tenis

Nadal-Djokovic, një finale epike në Australian Open

Novak Djokovic në finale të Australian Open. Tenisit serb, numri 1 në renditjen e përgjithshme, e pati si shëtitje përballjen me francezin Puille. Nole iu imponua me prepotencë kundërshtarit, duke e mposhtur lehtësisht 3-0 më sete, 6-0, 6-2, 6-2, në vetëm 1 orë e 25 minuta lojë, në përballjen e parë mes tyre.

Në fakt, Djokovic vinte i freskët fizikisht në këtë duel, pas tërheqjes së Nishikorit për probleme fizike pa u mbyllur seti i dytë në përballjen çerekfinale. Në finale Djokovic do të provojë forcat me Rafael Nadal, që një ditë më parë kaloi pa vështirësi talentin grek, Tsitsipas, që kishte eliminuar të madhin Roger Federer.

Të dielën pritet të zhvillohet një finale epike mes dy tenistëve që kryesojnë me vendin e parë dhe të dytë renditjen e përgjithshme, e që kanë dhuruar gjithmonë spektakël kur kanë qenë përballë njëri-tjetrit. Bëhet fjalë për rivalitet të pazakontë, që ka dominuar tenisin në dekadën e fundit. Djokovic dhe Nadal numërojnë në total 52 përplasje, me serbin që kryeson me dy fitore më shumë (27-25).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency