Tenis

Nadal në gjysmëfinale të Australian Open, Tiafoe “kafshatë” e lehtë për spanjollin

Asnjë problem për Rafael Nadal në çerekfinale të Australian Open, turne të cili e ka fituar vetëm një herë në karrierë 10 vite më parë. Tenisti spanjoll theu me rezultatin e pastër 3-0 (6-3, 6-4, 6-2) në vetëm 1 orë e 49 minuta lojë amerikanin Frances Tiafoe.

Asnjë lojë e humbur nga Nadal me shërbimet e tij dhe mbi 10% të pikëve të fituara direkt në shërbim.

Spanjolli nuk shërbente kaq fort dhe me kaq shumë efikasitet që nga US Open 2010.

Djaloshi amerikan Tiafoe duhet ta ketë kuptuar se nuk mund të shkonte përtej limiteve të tij, faza çerekfinale mbetet gjithsesi një arritje për të.

Në gjysmëfinale të Australian Open Nadal do të matë forcat me një tjetër të ri tepër të talentuar, grekun Stefanos Tsitsipas, që pasi nxori jashtë turneut Federerin, eliminoi në këtë raund Bautista-Agut.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency