Bundesliga

Nagelsmann “dorëzohet” për Timo Werner: S’më ka mbetur gjë për t’i thënë që të qëndrojë

Timo Werner është shumë pranë largimit nga Leipzigu dhe ky fakt u pranua edhe nga trajneri i skuadrës, Nagelsmann, në përfundim të takimit të fundit në Bundeslinë në fushën e Këlnit. 32-vjeçari e pranoi se nuk mund të bënte asnjë më shumë për ta bindur sulmuesin që të qëndronte.

24-vjeçari është kërkuar nga Bayerni, Chelsea, Manchester United dhe Liverpooli, Është raportuar gjithashtu se ai ka një klauzolë lirimi prej 60 milionë euro  ((53 milion) në kontratën e tij.

Futbollisti i përfaqësueses së Gjermanisë ka shënuar 31 gola në të gjitha garat për Leipzigun në këtë sezon dhe largimi i tij do të ishte një goditje e madhe për klubin.

Werner shënoi golin e tij të 31-të sezonal në fitoren 4-2 ndaj Këlnit, të hënën në mbrëmje, dhe Nagelsmann u duk i dorëzuar në “betejën” për ta bindur që të ndryshojë mendje për të ardhmen e tij.

“Nuk ka më asgjë që mund të bëjmë në lidhje me të. Ai e di se çfarë i ofron Leipzigun dhe gjithashtu se çfarë mund t’i ofroj unë. Ai ka shumë mundësi që të zhvillohet si futbollit, nuk e di nëse do të ndikojë nëse ia përsëris çdo ditë. Një lojtar duhet të ndiejë se mund të përmirësohet. Nëse ai nuk e ndjen këtë, nuk do të ishte më mirë të vazhdoja t’i thosha të qëndronte këtu. Në fund të fundit, është jeta e tij, karriera e tij, ai mund ta vendosë për veten. Nuk mendoj për asgjë të re për t’i thënë Timos.”

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency