Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Nagelsmann “i ftohtë” ndaj Gjermanisë, paga që merr nga Bayern bëhet shkak  

Gjermania është në kërkim të një trajneri të ri dhe emri që kryeson listën, sipas medieve gjermane, është ai i Julian Nagelsmann, aktualisht i lirë pas eksperiencës së fundit te Bayern Munich.

Megjithatë, ai është ende i lidhur me bavarezët me një kontratë nga e cila përfiton 7 milionë euro në sezon, aspekt që komplikon negociatat me kombëtaren.

Lexoni edhe:

Referuar këtij aspekti Nagelsman është “i ftohtë” ndaj Gjermanisë. Nga ana tjetër, Federata ka bërë një ofertë sa gjysma e asaj që fiton nga Bayern Munich, 4 milionë, kundrejt 7 milionëve në vit që bavarezët i paguajnë edhe sot.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...