Bundesliga

Nagelsmann pëlqehet nga Dortmundi, por Hoffenheim nuk e lëshon

Eshtë vetëm 30 vjeç dhe prej dy sezonesh drejton në mënyrë të suksesshme Hoffenheim në Bundesligë duke bërë që klubet e mëdha të interesohen për ta patur në stol. Bëhet fjalë për Julian Nagelsmann i cili së fundmi e konsiderojnë si trajnerin e ardhshëm të Borussia Dortmund por është vetë trajneri gjerman ai që shuan zërat e merkatos. Naggelsman deklaroi se nuk ka ardhur ende momenti për t’i kërkuar presidentit Dietmar Hopp ta lërë të largohet ndërsa sqaroi se klauzola e largimit të tij hyn në fuqi për sezonin tjetër. Gjithsesi ai tha me bindje se do të jetë te Hoffenheim edhe sezonin e ardhshëm.

To Top