Bundesliga

Nagelsmann shpjegon rëndësinë e trajnimit për rivëniet anësore

Pas një vere të komplikuar, më në fund futbollistët e Bayernit të Mynihut duket se kanë përthithur në mënyrë perfekte idetë e trajnerit Julian Nagelsmann, aq sa tani janë shndërruar në një skuadër të frikshme, që mbrohet mirë dhe shënon me një lehtësi për t’u admiruar.

Tekniku i talentuar gjerman shquhet për idetë e tij inovatore në botën e futbollit dhe ka bërë mirë edhe me skuadra shumë më të vogla në të kaluarën e tij, ndërsa së fundi ajo që ka tërhequr vëmendjen është puna e Nagelsmann me rivëniet anësore.

Përveç skemave në shumë situata të lojës, trajneri po i kushton vëmendje të veçantë edhe mënyrës se si duhet të kryhet rivënia anësore, për të krijuar situata sa më të favorshme shënimi, ndërsa në një intervistë zbuloi edhe arsyet pse u jep prioritet.

“Kur fiton një rivënie anësore, zakonisht je i pa-favorizuar, pasi ke një lojtar më pak në fushë dhe kur rivënia është në gjysmëfushën tënde, atëherë kundërshtari ngrihet e të bën presion lart, për të rikuperuar dhe provuar të të ndëshkojë. Në Gjermani ka shumë trajnerë që porositin lojtarët e tyre të nxjerrin topin në rivënie anësore në momente të vështira në sulm, pasi duan të shfrytëzojnë këtë epërsi. Megjithatë në situata të tilla, kundërshtari ngrihet shumë lart dhe lë shumë hapësira në gjysmëfushën e tij, ndaj nëse përdor një skemë të studiuar mirë gjatë rivënies, mund të kalosh nga një moment i vështirë, në një rast të mirë shënimi”, deklaroi Nagelsmann.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency