Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nainggolan largohet nga Belgjika, surprizon me ekipin e ri

Radja Nainggolan ka mbyllur aventurën në Belgjikë me skuadrën e Antwerp dhe ka vendosur të rikthehet në Itali, por jo në Serie A.

34-vjeçari ka gjetur akordin me SPAL në Serie B, skuadër ku është transferuar si lojtar i lirë.

Në Itali më parë ka luajtur për ekipe si Cagliari, Roma dhe Inter, ndërsa aventura me Antwerp zgjati vetëm 1 vit e gjysmë.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...