Merkato

Nainggolan pranë Cagliarit, zbulohet oferta e fundit e sardëve për Interin

Zyrtarisht Radja Nainggolan nuk ka udhëtuar me skuadrën për ndeshjen me Beneventon për shkak të faringjitit, por mediat në Itali raportojnë se mesfushori belg është vetëm një hap larg rikthimit te Cagliari, aty ku edhe sezonin e kaluar ishte në huazim.

Organika në mesin e fushës është e tejmbushur dhe ofertat për emra si Brozovic e Eriksen mungojnë, ndaj drejtuesit e Interit kanë vendosur të negociojnë shitjen e belgut, për t’u liruar edhe nga paga e tij e majme.

Oferta e fundit e Cagliarit është 12 milionë euro, plus kartonët e 2 futbollistëve nga ekipi i të rinjve dhe palët janë shumë pranë arritjes së një marrëveshjeje që do të sillte para në arkat e Interit dhe do të ulte shpenzimet për pagat.

Nga ana tjetër zikaltrit kanë kërkuar që përveç 12 milionë eurove, të marrin kartonin e mbrojtësit Walukiewicz, një 20-vjeçar që mund të rritet shumë në krah të Diego Godin. Klubi milanez propozon marrjen e kartonit të tij dhe lënien në huazim edhe për të paktën një sezon në Sardenjë.

Gjithsesi në orët e ardhshme pritet të ketë të reja në lidhje me çështjen, por ajo që mund të thuhet me siguri, është se e ardhmja e Radja Nainggolan do të jetë sërish te Cagliari, ndërsa tani pritet vetëm të konkretizohet marrëveshja.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency