Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Nantes tregon forcë karakteri, merr një pikë ndaj Marseille

Marseille nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në transfertë përballë Nantes në sfidën e vlefshme për javën e katërt në Ligue 1.

Skuadra e Marcelino-s e nisi me shumë vrull takimin, duke shënuar që në minutën e katërt me Sarr, ndërsa vendasit morën një goditje tjetër pas pesë minutash.

Lexo edhe:

Meupiyou, i cili debutoi në këtë sfidë në futbollin profesionist u ndëshkua me kartonin e kuq dhe atëherë kur pritej që miqtë të dominonin, Marseille nuk gjeti forcën për të mbyllur llogaritë e ndeshjes.

Vendasit treguan një forcë karakteri për t’u admiruar, ndërsa në minutën e 39’ realizuan golin e barazimit me Mostafa Mohamed.

Në pjesën e dytë, vendasit mirë administruan çdo situatë të rrezikshme dhe në disa raste rrezikuan edhe të shënonin golin e dytë.

Marseille provoi në disa moment, por vuajti mungesën e saktësisë dhe gjithçka u mbyll me barazimin 1-1.

Ky ishte barazimi i dytë radhazi për “kanarinat” që shijojnë kështu pikën e dytë në kampionat, ndërsa Marseille ngjitet momentalisht në vendin e parë me 8 pikë.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...