Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Napoli, 40 mln Euro për Federico Chiesa

Nëse Napoli arrin të sigurojë kualifikimin në fazën e grupeve të Champions League, kjo do të përkthehej në atë ardhura shtesë për klubin. Kështu të kaltërit janë gati të bëjnë investime të tjera në merkato.

Objektivi i Aurelio de Laurentiis është Federico Chiesa. Klubi napoletan është i gatshëm të paguajë 40 milionë Euro për sulmuesin 19-vjeçar, që ka kontratë me klubin vjollcë deri në vitin 2021.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...