Serie A

Napoli blen mesfushorin e Veronës, transferimi kompletohet në verë

Mesfushori maroken me pasaportë holandeze Sofyan Amrabat është blerja më e re e Napolit, ndonëse 23-vjeçari do të vijojë të luajë me fanellën e Veronës deri në fund të sezonit dhe vetëm verën e ardhshme do të vihet në dispozicion të Gattusos.

Presidenti De Laurentiis do të shpenzojë 16 milionë euro për kartonin e mesfushorit, të cilin donte ta marrë menjëherë në Napoli, por fakti që ka luajtur deri tani me dy klube të ndryshme brenda një sezoni, ia bën të pamundur transferimin e menjëhershëm.

Amrabat e nisi sezonin me Club Brugge dhe luajti në takimin ndaj Oostendes, para se të transferohet te Verona me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje për shifrën e 3.5 milionë eurove.

Mesfushori fiton një pagë prej 300 mijë eurosh në sezon, por paraqitjet e tij kanë rënë në sy të shumë klubeve të mëdha dhe me kalimin te Napoli, pritet të nënshkruajë për 5 sezone, me një pagë pre 1.3 milionë eurosh në vit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency