Serie A

Napoli sërish në krye, goleadë e Juves, Milani nuk ‘merr frymë’, ndalen kryeqytetaset

Mjaftoi një gol i brazilianit të natyralizuar italian Jorginho që Napoli të mposhte 1-0 Udinesen brenda në “Dacia Arena”, në mënyrë që të kaltërit të rimerrnin kreun e Serisë A, të cilin për disa orë e mbajti Interi pas fitores ndaj Cagliarit. Cinike skuadra e Sarrit në Friuli, me Napolin që bëri një ndeshje të mirë por poshtë pritshmërive, gjithsesi në fund mori 3 pikë që e rikthyen në krye të Serisë A edhe pas javës së 14-të me 2 pikë më shumë se Interi ndjekës. Në minutën e 33-të Jorginho realizoi pas një 11 metërshi të fituar nga Maggio. Mesfushori i kombëtares italiane fillimisht u ndal nga portieri i Udineses Scuffet por topin e kthyer nga portieri Jorginho arriti ta dërrgonte në rrjetë për ti dhënë fitoren, Napolit.

U rikthye te fitorja Juventusi që e kishte gjithçka të thjeshtë ndaj Crotones, edhe pse kalabrezët rezistuan për një pjesë loje. Me Higuain të ulur në stol dhe Mandzukic në majën e sulmit, bardhezinjtë e Allegrit triumfuan 3-0 në Juventus Stadium. Ishte pikërisht i kroatit golit avantazhit në të 52-tën ndërsa më pas gjetën rrugën e rrjetës edhe dy mbrojtës De Scglio që realizopi një gol shumë të bukur i pari për të me Juventusin, dhe Benatia që fiksoi shifrat përfundimtare në 3-0 me kampionët e Italisë që u ngjitën në kuotën e 34 pikëve në kampionat, 2 më pak se Interi dhe 4 më pak se Napoli që kryeson.

Falë një super Salvatore Sirigu, Torino ndali Milanin në San Siro në një barazim pa gola. Një “hakmarrje” e vogël ajo e Sinisa Mihajlovic ndaj kuqezinjëve të cilët përpara 2 sezonesh e shkarkuan nga posti i trajnerit. Sirigu shpëtoi 4 gola të sigurtë ndërsa ishte i parregullt për pozicion jashtë loje goli i Cutrones në minutat shtesë. Milani nuk arrin të marrë dot frymë në një sezon që shkon gjithnjë e më keq për kuqezinjtë, me trajnerin që tashmë rrezikon ndjeshëm shkarkimin. Pas 5 fitoresh në transfertë në këtë sezon, Roma u ndal në Marassi nga Genoa në një barazim 1-1, duke humbur disi kontaktet me kreun. El Shaarawy në 59-tën shfrytëzoi asistin e Florenzit për ti dhënë epërsinë skuadrës së Di Francescos, por në të 70-tën, Lapudala kthehu në gol një 11 metërsh për ti dhënë një pikë Genoas dhe për të ndalur për herë të parë Romën në këtë sezon në sfidat jashtë fushe. Verdhekuqtë e mbyllën sfidën me një lojtar më pak pas daljes me karton të kuq të kapitenit De Rossi.

Pas humbjes në derbin ndaj Romës, Lazio u frena sërish këtë herë nga Fiorentina në një barazim 1-1 në Olimpico. Golit të mbrojtësit Stefan De Vrij me kokë në pjesën e parë iu përgjigj në minutat shtesë të ndeshjes Babacar që mposhti Strakoshën nga pika e bardhë, pas një penalltie të akorduar në favor të vjollcëve nëpërmjet VAR-it. Stefano Pioli hakmerret ndaj ish skuadrës ndërkohë që Babacar i ngriu buzëqeshjen në fytyrë, Simone Inzaghit që duhet të falenderojë edhe portierin shqiptar Thomas Strakosha i cili bëri disa pritje fantastike duke mbajtur portën e Lazios të paprekur deri në momentin e penalltisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency