Serie A

Napoli dorëzohet për Koulibaly, gati ta zëvendësojë me një korean

Te Napoli duket se janë dorëzuar për Khalidou Koulibaly. Qendërmbrojtësi senegalez ka refuzuar të gjithë ofertat për rinovim dhe presidenti De Laurentiis po merr në konsideratë ofertat për shitjen e tij këtë verë, në mënyrë që të mos e humbë me parametra zero një vit më vonë, kur i skadon edhe kontrata.

Ndërkohë, mediat pranë klubit të kaltër bëjnë me dije se napolitanët kanë gjetur tashëm edhe pasuesin e Kouylibaly, që është koreano-jugori Kim Min-Jae, i cili sapo ka mbyllur një sezon mjaft pozitiv me turqit e Fenerbahces.

Napolitanët kanë vendosur kontaktet si me klubin turk, ashtu edhe me menaxherët e koreano-jugorit, teksa operacioni për transferimin e tij në Napoli, mund të kushtojë deri në 15 milionë euro në total.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency