Serie A

Napoli duartroket Hamsik, kapiteni drejt largimit në Kinë

Pas 12 vitesh me fanellën e Napolit, Marek Hamsik duket se tashmë do t’i japë lamtumirën skuadrës së kaltër, për të nisur një aventurë të re, që mund të jetë edhe e fundit për të, në kampionatin kinez.

Drejtuesit e Napolit po negociojnë shitjen e tij te skuadra e Dalian Yifang dhe palët janë shumë pranë, ashtu siç e pranoi edhe vetë trajneri napolitan, Carlo Ancelotti, në përfundim të sfidës me Sampdorian.

Klubi kinez ka bërë një ofertë prej 15 milionë eurosh për mesfushorin sllovak, ndërsa këtij të fundit i ka ofruar një kontratë 3-vjeçare, me një pagë prej rreth 9 milionë eurosh në sezon.

Në sfidën e djeshme ndaj Sampdorias, kapiteni Hamsik luajti për 74 minuta, për t’u zëvendësuar më pas nga mesfushori tjetër Diawara, ndërsa publiku napolitan duartrokiti gjatë dhe ndoshta për herë të fundit “beniaminin” e dekadës së fundit.

Në 12 vite me skuadrën e Napolit, Hamsik ka luajtur plot 519 takime dhe ka arritur të dërgojë topin në rrjetë për 121 herë, duke u bërë edhe pjesë e historisë së ekipit napolitan.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency