Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Napoli firmos me portierin e njohur, e zyrtarizon presidenti De Laurentiis

Shtohet lista e kandidatëve
Shtohet lista e kandidatëve

Të gjithë presin sulmues, por Napoli zyrtarizon një portier. Ka qenë presidenti Aurelio De Laurentiis, që nëpërmjet një postimi në “Twiter”, ka njoftuar akordin me portierin italian Salvatore Sirigu.

Ky i fundit është 35 vjeç dhe vjen me parametra zero nga Genoa, pasi klubi ligur zbriti në Serinë B, ndërsa në të shkuarën numëron eksperienca mjaft pozitive në klube si Paris Saint Germain, Sevilla, Osasuna e Torino.

Sirigu pritet të bëjë numrin dy të portës napolitane, pasi për vendin e titullarit drejtuesit po punojnë për të afruar Keilor Navas nga Paris Saint Germain, ndërsa Meret është me valixhet gati pasi pritet të transferohet te Cremonese.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...