Serie A

Napoli fiton bindshëm ndaj Spezias, paqe në Udinese-Bologna

Napoli hedh një hap shumë të rëndësishëm drejt sigurimit të një bilete për në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve, pasi ia doli të triumfojë me rezultatin e pastër 1-4 në transfertën ndaj Spezias dhe të ngjitet përkohësisht në vendin e dytë me 70 pikë.

Skuadra e drejtuar nga Gennaro Gattuso nuk e vuri në dyshim për asnjë moment fitoren dhe zhbllokoi sfidën që në minutën e 15’ me anë të Zielinskit, ndërsa më pas deri në fund të pjesës së parë Osimhen mbylli llogaritë duke shënuar dy herë dhe duke çuar shifrat në 0-3.

Spezia provoi të reagojë në pjesën e dytë me anë të Piccolit, që shënoi në minutën e 64-t, por më pas në të 80-ën ishte meksikani Lozano që shënoi edhe golin e katërt për Napolin, duke vulosur suksesin e të kaltërve.

Me këtë sukses Napoli është gjithmonë e më pranë sigurimit të një bilete në zonën Champions, pasi ka në favor edhe kalendarin deri në fund, ndërsa Spezia ka komplikuar totalisht objektivin e mbijetesës në elitën e futbollit italian.

Sfida mes Udineses dhe Bolognës përfundoi në barazim 1-1, me friulianët që kaluan në avantazh në pjesën e parë me kapitenin De Paul dhe emilianët që u kundërpërgjigjën në minutën e 82-të me anë të Orsolinit, që ekzekutoi saktë një 11-metërsh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency