Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Napoli fiton sigurinë në prapavijë, rikuperohet Rrahmani

Në vigjilje të debutimit në Champions League për këtë sezon ndaj Bragës në transfertë, Napoli merr një lajm shumë të mirë. Amir Rrahmani është rikuperuar dhe ka lënë pas lodhjen muskulore të mbartur pas ndeshjen me Kosovën ndaj Rumanisë.

Lexoni edhe:

Mbrojtësi mungoi në sfidën e fundit të napoletanëve ndaj Genoas dhe mungesa e tij në skuadrën e Rudi Garcias u ndje shumë duke qenë se mbrojtja futi ujë dhe Napoli pësoi dy gola. Gjithsesi, tashmë duket se Rrahmani është gati për të marrë vendin e tij në qendrën e mbrojtjes dhe për të udhëhequr skuadrën drejt një rezultati pozitiv ndaj Bragës në Portugali.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...