Merkato

Napoli gjen në Austri zëvendësues për Hysajn

Napoli është shumë aktiv në merkato, edhe pse ende nuk janë konfirmuar operacionet e rëndësishme. Trajneri i ri Ancelotti kërkon me ngulm ndryshime në mbrojtje dhe i përzgjedhuri për krahun e djathtë, si alternativë e Elseid Hysajt është Stefan Lainer i Salzburgut.

25-vjeçari austriak vlen 10 milionë Euro dhe bisedimet janë në fazë tepër të avancuar për lojtarin, i cili mund të mbulojë edhe rolin e mesfushorit, duke u bërë një “jolly” për skemat e Ancelottit.

Gjithashtu me Lainer, napolitanën duan të jenë të përgatitur edhe për një largim të mundshëm të Hysajt, që siç e ka pranuar menaxheri i tij, mund të ndjekë pas Maurizio Sarrin.

To Top