Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Napoli gjen pasuesin e Kim, gati firma me mbrojtësin brazilian

Napoli gjen pasuesin e Kim
Napoli gjen pasuesin e Kim

Napoli gjen në Brazil pasuesin e Kim Min-Jae. Klubi kampion i Italisë ka arritur marrëveshjen me Bragantinon për mbrojtësin 22-vjeçar Natan, i cili pritet të zbarkoj në Itali për testet mjekësore dhe zyrtarizimin me të kaltrit.

Natan është një futbollist që luan me këmbën e majtë dhe ka një fizik për t’u admiruar, teksa në Napoli janë të bindur se do të zëvendësojë siç duhet koreanin Kim, për të formuar një tjetër digë të pakalueshme bashkë me Amir Rrahmanin.

Lexo edhe:

Pas Natan, napolitanët pritet të hidhen në sulm për mesfushorin holandez të Atalantës, Koopmeiners. Ky i fundit ndiqet me interes edhe nga Milani, por të kaltrit kanë marrë një miratim nga futbollisti dhe tashmë duhet vetëm të bindin Atalantën, para se ta vënë nën urdhrat e Rudy Garcias.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...