Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Napoli “i mbyll derën”, Ndombele drejt rikthimit te Tottenham

Rrugët mes Napolit dhe Tanguy Ndombele duket se do të ndahen në fund të sezonit. Gjasat janë që ai të rikthehet te Tottenham, klubi qe zotëron kartonin e tij.

Klubi Italian nuk do ta aktivizoje klauzolën 28 milionë euro për ta blerë lojtarin, por ekziston mundësia që negociatat të qëndrojnë të hapura pas rikthimit të tij në Londër.

Lexo edhe:

Lajmin e bën të ditur “Il Mattino” në Itali. Me Napolin lojtari francez ka shënuar 1 gol ne 25 paraqitje të zhvilluara, nga të cilat 6 i ka nisur si titullar. Për Ndombele kjo eksperiencë ishte e para ne gadishullin Apenin, ndërsa më parë ka luajtur edhe me Lyon e Amiens në Ligue 1.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...