Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Napoli i ofron kontratën e jetës kapitenit, palët pranë rinovimit

Pas fitimit të titullit kampion të Seria A me shiritin e kapitenit, Giovanni Di Lorenzo do të rinovojë kontratën me Napolin deri në 2028-ën.

Sipas raportimeve të medieve italiane, mbrojtësi do të jetë pjesë e kampionëve të Italisë deri në moshën 35-vjeçare.

Lexo edhe: 

Kontrata e Di Lorenzos me Napolin skadonte në 2026-ën, megjithatë duket se palët kanë gjetur akordin për të zgjatur edhe me dy vite të tjera bashkëpunimin mes tyre.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...