Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Napoli i qetë për Rrahmanin, mbrojtësit i dyfishohet vlera në merkato

NAPLES, ITALY - SEPTEMBER 07: Amir Rrahmani of SSC Napoli during the UEFA Champions League group A match between SSC Napoli and Liverpool FC at Stadio Diego Armando Maradona on September 07, 2022 in Naples, Italy. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Amir Rrahmani është shndërruar në një nga lojtarët më të rëndësishëm të organikës së Napolit. Mbrojtësi i Kosovës duket se ka gjetur vazhdimësinë në fushë dhe ka hedhur pas krahëve problemet fizike. Mediat italiane shprehen të sigurta se 28-vjeçari ka gjetur gjuhën e përbashkët me klubin napolitan sa i takon rinovimit dhe mbetet vetëm konfirmimi zyrtar.

Falë kësaj marrëveshje, drejtuesit e Napolit janë tejet të lumtur pasi përveçse kanë gjetur te Rrahmani një lider në fushë, pas rinovimit janë të mbrojtur edhe nga sulmet e klubeve të tjera në merkato. Kjo pasi me kontratën e re që pritet ta lidhë Rrahmanin me Napolin deri në vitin 2027 ndërsa si opsion është edhe rinovimi për vitin 2028, vlera e mbrojtësit në treg shkon në 30 milionë euro.

Dhe, në rast shitje të Rrahmanit, te Napoli janë të lumtur sepse për ta transferuar nga Verona shpenzuan vetëm 14 milionë euro dhe tashmë lojtari i Kosovës, vlen dyfish dhe mund t’i sjellë klubit të ardhura të mjaftueshme.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...