Serie A

Spektakël pa gola në ‘San Paolo’, Inter e Napoli mbeten të pathyeshme

Spektakël, raste dhe grintë, por në fund të dy skuadrat ndajnë nga një pikë, në kryendeshjen e javës së 9, në Serinë A, mes Napolit dhe Interit. Dy skuadrat vinin në këtë takim si vendi i parë e i dytë dhe kështu mbetën edhe pas këtij 90 minutëshi, por vlen të theksohet se Inter i prish Napolit të Sarrit, serinë e 8 fitoreve radhazi.

Pjesa e parë pati një ritëm të jashtëzakonshëm, me Napolin që kërkonte të kontrollonte lojën dhe zikaltrit që zbrisnin shpejt në kundërsulm.
Mundësinë më të mirë e pati Mertens për Napolin, ndërsa për zikaltrit, Borja Valero, por në të dyja rastet reaguan mjaft mirë portierët respektivë.

Edhe pjesa e dytë pati të njëjtën tablo, por këtë herë skuadrat ishin më të kujdesëshme në prapavijë, sepse frika nga humbja ishte më e madhe se dëshira për fitore. Rastin më të mirë në këtë pjesë e pati sërish holandezi Mertens, por Handanoviç bëri mrekullinë edhe një herë, duke ruajtur të pandryshuara shifrat.

Pas kësaj jave, Napoli dhe Interi do të vazhdojnë të ruajnë vendet e tyre në renditje, por me nga një pikë më tepër, konkretisht 25 për napolitanët dhe 23 për zikaltrit. Juventus dhe Lazio poltësojnë 4-shen e parë të renditjes, me nga 19 pikë secila.

Formacionet:
Napoli (4-3-3): Reina; Ghulam, Koulibaly, Albiol, Hysaj; Jorginho, Allan, Hamsik; Insigne, Mertens, Callejon
Inter (4-2-3-1): Handanoviç; Nagatomo, Miranda, Skriniar, D’Ambrosio; Gagliardini, Vecino; Valero, Candreva, Perisiç; Icardi

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency