Futboll

Napoli-Inter, nesër ka një sfidë mes presidentëve

Nesër në mbrëmje do të mbahen zgjedhje të pjesshme për Komitetin Drejtues të European Club Association (ECA) apo Shoqata e Klubeve Europiane, ndërsa këtë herë kanë vendosur të kandidojnë edhe presidentët e Interit dhe Napolit.

Steven Zhang dhe Aurelio De Laurentiis do të tentojnë të zënë një vend në bordin drejtues të ECA-s, ku bëjnë pjesë edhe Ivan Gazidis si anëtar e Andrea Agnelli si president i shoqatës.

ECA është në kontakt të vazhdueshëm me UEFA-n dhe marrin shpesh herë vendime mjaft të rëndësishme për të ardhmen e sportit më popullor në botë, futbollit, ndaj angazhimi i presidentëve të dy klubeve italiane, synon rritjen e ndikimit të tyre në arenën europiane.

Në rast se Steven Zhang do t’ia dalë të sigurojë votat e mjaftueshme për t’u bërë pjesë e bordit drejtues të ECA-s, atëherë do të bëhet kinezi i parë që i bashkohet këtij institucioni.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency