Serie A

Napoli kap zonën Champions, Atalanta bën detyrën, “ngec” Roma

Napoli vuan jo pak ndaj Cortones në “Diego Armando Maradona” por ia del të triumfojë me shifrat 4-3 dhe të regjistrojë suksesin e katërt radhazi, që e ngjit të paktën përkohësisht në vendin e katërt të renditjes.

Të kaltrit e nisën vrullshëm ndeshjen dhe kaluan në avantazh me anë të Insignes, ndërsa më pas ishte Osimhen që dyfishoi shifrat dhe Mertens shënoi golin e tretë, pak pasi Simy kishte ngushtuar diferencën.

Në fillim të pjesës së dytë Crotone befasoi vendasit duke shënuar dy herë të tjera me Simy dhe Junior Messias dhe duke rikthyer baraspeshën, megjithatë Napoli ia doli të marrë tre pikët vetëm falë një goli të Di Lorenzos në minutën e 72-të.

Bën mirë edhe Atalanta, që triumfoi me rezultatin 3-2 ndaj Udineses, falë golave të kolumbianëve Muriel dy herë dhe Zapata, ndërsa friulianët rihapën takimin me golat e Pereiras dhe Stryger Larsen.

Del thuajse jashtë garës për një vend në zonën Champions skuadra e Romës, që nuk shkoi përtej barazimit 2-2 në transfertën ndaj Sassuolos, ndonëse vendasit kishin të padisponueshëm 5 titullarë në këtë takim.

Kryeqytetasit kaluan dy herë në avantazh me anë të Pellegrinit dhe Bruno Peres, por vendasit ia dolën të rikuperojnë në të dy rastet, ndërsa tani Roma mbetet në kuotën e 51 pikëve dhe momentalisht 5 pikë larg zonës Champions.

Fitore “në frymën e fundit” për Lazion, që ia doli të triumfojë me shifrat 2-1 ndaj Spezias falë një penalltie të dyshimtë, të akorduar në minutën e fundit të kohës së rregullt dhe të shndërruar në gol nga Caicedo.

Nuk mungoi as tensioni në minutat shtesë, duke bërë që arbitri t’i tregojë kartonin e kuq direkt Lazzarit dhe të verdhin e dytë Correas, duke lënë Lazion me 9 futbollistë, por kjo vetëm pak sekonda para vërshëllimës finale.

Komplikon totalisht mbijetesën Cagliari, që pësoi një tjetër humbje, këtë herë 0-2 në shtëpi përballë Veronës, ndërsa parma mori një pikë shprese në transfertën ndaj Beneventos falë barazimit 2-2. Vetëm barazim 1-1 në përballjen mes Genoas dhe Fiorentinës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency