Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Napoli kthen vëmendjen nga merkatoja, 4 mesfushorë në listën e Giuntolit

Napoli kthen vëmendjen nga merkatoja
Napoli kthen vëmendjen nga merkatoja

Me titullin kampion tashmë të siguruar edhe matematikisht, drejtuesit e Napolit kanë nisur të mendojnë për merkaton e verës së ardhshme.

Mesfusha është reparti që shqetëson më shumë Giuntolin, pasi Ndombele do të rikthehet te Tottenhami, klub që ka pronësinë e tij, Demme nuk gëzon besimin e Spallettit dhe Zielinski nuk ka rinovuar ende, ndaj pritet të largohet.

Për këtë arsye napolitanët po studiojnë disa profile, teksa emri më i preferuar është ai i mesfushorit të Sassuolos, Davide Frattesi, për të cilin do të duhet të garojë me Romën, pasi verdhekuqtë e ndjekin me interes që prej verës së kaluar.

Lexo edhe:

 

Një tjetër mesfushor që e njeh mirë kampionatin italian është edhe holandezi Teun Koopmainers, një titullar fiks i Atalantës, për të cilin bergamaskët kërkojnë rreth 25 milionë euro.

Dy emrat e tjerë vijnë nga kampionati turk dhe janë pjesë e Fenerbahces. Bëhet fjalë për talentet Kadiuglu e Guler, që gjithsesi janë më shumë baste, sesa siguri.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...