Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Napoli me “shpatulla pas murit”, PSG-ja gati 100 milionë euro për Kvaratskhelia-n

Çështja Kvara, Drejtori Sportiv i Napolit fluturon drejt Gjermanisë për sqarime

Paris Saint-Germain ka shfaqur interes shumë të lartë për sulmuesin gjeorgjian të Napoli-t, Khvicha Kvaratskhelia.

Sipas raportimeve të medieve italiane, kampionët e Francës dëshirojnë ta kenë në ekip 23-vjeçarin dhe për këtë arsye janë të gatshëm të bëjnë edhe një ofertë të majme në drejtim të klubit italian.

Lexo edhe: 

PSG-ja raportohet se është e gatshme të paguajë deri në 100 milionë euro për të siguruar kartonin e Kvaratskhelia-s.

Napoli duhet të arrijë marrëveshje me gjeorgjianin për rinovimin e kontratës së tij, përndryshe klubi italian do të detyrohet të mendojë largimin e tij.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...