Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Napoli merr anësorin e Salernitanës, Samardzic pengohet sërish nga i ati

Napoli merr anësorin e Salernitanës, Samardzic pengohet sërish nga i ati
Napoli merr anësorin e Salernitanës, Samardzic pengohet sërish nga i ati

Napoli ka nisur merkaton për t’i dhënë trajnerit Mazzarri futbollistët e duhur për të ushtruar futbollin e tij të preferuar, teksa Pasquale Mazzocchi është futbollisti i parë që do t’u bashkohet kampionëve në fuqi të Italisë.

De Laurentiis ka arritur marrëveshjen me drejtuesit e Salernitanës për të afruar anësorin për 3 milionë euro, teksa firma pritet që këtë të enjte. Ndërkohë vijojnë negociatat me Udinesen për Lazar Samardzic, por duket se sërish babai i serbit është ai që po pengon sërish transferimin.

Lexoni edhe:

Napoli ka arritur marrëveshjen me Udinesen për vlerën e 25 milionë eurove dhe ka ofruar 2 milionë euro pagë për Samardzic, por babai-agjent i serbit kërkon 3 milionë euro bashkë me bonuset.

Palët nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët as për të drejtat e imazhit, megjithatë përtej të gjithave, duket se këtë herë Mladen Samardzic nuk do të bëhet pengesë për transferimit e të birit, ashtu siç u bë në verë, kur ndikoi në dështimin e kalimit te Interi.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...