Merkato

Napoli merr Verdin, heq dorë nga Deulofeu,

Simone Verdi tashmë mund të quhet lojtar i Napolit. Sulmuesi i Bolognës që shpërtheu këtë sezon me paraqitjet e tij, është i përzgjedhuri i Maurizio Sarrit për të përforcuar sulmin, ndërsa palët arritën akordin për transferimin e 25-vjeçarit për 20 milionë, euro duke përfshirë edhe bonuset.

Javën e ardhshme pritet firma e Verdit me Napolin ndërsa Sarri do të ketë lojtarin që dëshironte për repartin e avancuar dhe tashmë bie hipoteza për afrimin e Deulofeut nga Barcelona.

Kjo lëvizje mund të jetë pritur mirë nga Interi, që rivalizonte pikërisht me napolitanët për sulmuesin e Barçës dhe tani e ka rrugën e lirë për ta sjellë sërish në Milano.

To Top