Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Napoli nxjerr në merkato Zielinskin, e kërkon një tjetër klub italian

Napoli po mendon të shesë në verë polakun Piotr Zielinski, i cili futet në vitin e fundit të kontratës.

Lazio është një nga klubet e interesuara për të, ndërkohë që kryesuesit e kampionatit italian i kanë hedhur sytë në Gjermani për zëvendësuesin e tij. Drejtori Giuntoli po shikon me kujdes danezin e lindur në vitin 2000, Jesper Lindstrom.

Lexo edhe: 

I riu luan në qendër dhe në krah të mesfushës dhe ka spikatur me Eintracht Frankfurt. Ai ka më tepër tipare sulmuese dhe këtë sezon në Bundesliga ka shënuar 7 gola e 4 asiste. Kartoni i mesfushorit vlerësohet rreth 30 milionë euro nga klubi gjerman.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...