Serie A

Napoli përmbys Brescian në “Rigamonti”, prek zonën europiane

Napoli arrin të përmbysë rezultatin në pjesën e dytë përballë Brescias në transfertë, ku fitoi 1-2, dhe ngjitet në zonën europiane të Serisë A (36 pikë), por sigurisht renditja pas javës së 25-të do të varet edhe nga rezultatet e skuadrave rivale si Verona, Parma e Milan, që kanë nga 35 pikë.

Për skuadrën e Gattusos ishte suksesi i dytë radhazi jashtë fushe, çka rrit optimizmin për një seri të gjatë fitoresh në këtë etapë të rëndësishme të edicionit.

Triumfi në “Rigamonti” nuk erdhi pa djersitur shumë, madje pjesa e parë u mbyll me epërsinë minimale të vendasve me gol të Chanchellor.

Napolitanët reaguan në mënyrën e duhur brenda 5 minutave në fraksionin e dytë me Lorenzo Insignen që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë (50’) dhe Fabian Ruiz (54’), i shërbyer nga Di Loenzo.

Në minutën e 85-të, trajneri Lopez i rezervoi disa minuta në fushë Emanuele Ndojit, por prania e shqiptarit nuk ndikoi aq sa për të sjellë ndryshim tjetër rezultati.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency