Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Napoli, shansi i fundit për Milanin

Nga 6 skuadra që qëndrojnë më lart në renditje, Milani është përballur me 5 prej tyre, të cilat i kanë shkaktuar edhe 5 humbjet sezonale, në këto 12 javë të para të Serisë A.

Të shtunën, Milani do të udhëtojë në Napoli, ku do të përballet me skuadrën e vetme që ka mbi vete, me të cilën nuk është ndeshur ende. Kjo sfidë do të jetë shansi i fundit për skuadrën e Montellës, që t’i tregojë kritikëve se ky Milan mund të përballet edhe me ekipet e mëdha, por mbi të gjitha do të jetë shansi i fundit për të shpresuar arritjen e njërit prej 4 vendeve të para, që e çojnë në Champions League.

Kuqezinjtë kanë grumbulluar vetëm 19 pikë në 12 javë dhe një humbje tjetër, do të komplikonte edhe më shumë situatën, për më tepër që 5 skuadrat e para të renditjes, Napoli, Juventus, Inter, Lazio dhe Roma, po ecin me një ritëm të shkëlqyer.

Në këtë sfidë, Montella do të ketë mundësi të bazohet te dyshja Bonaventura-Suso, ndërsa është rikthyer edhe Lucas Biglia. Kjo është një mundësi e artë për kuqezinjtë, që të ndalin Napolin dhe të rinisin rrugën drejt Europës.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...