Serie A

Napoli shtyn festën e Juventusit, por çon matematikisht në Serinë B Chievon

Napoli i shtyn festën Juventusit, që i duhet thjesht një pikë për të siguruar matematikisht titullin kampion, por dërgon zyrtarisht në Serinë B, Chievon, që me humbjen 1-3 në “Bentegodi”, nuk ka më asnjë mundësi, qoftë matematikore për të qëndruar mes më të mirave të Serisë A.

Progatonist absolut i kësaj ndeshjeje rezultoi mbrojtësi i Napolit, Koulibaly, që hapi dhe mbylli llogaritë me veronezët në zhvillimet e goditjes së këndit në minutat 15’ de 81’. Ndërmjet dygolëshit të senegalezit realizoi edhe sulmuesi polak, Milik (64), ndërsa në minutën e fundit të kohës së rregullt shënoi një gol me vlerë thjesht statistikore Cesar.

Në takimet e tjera spikat fitorja 2-0 e Sampdorias në derbi me Genoan, Torino – Cagliari u mbyll në barazim 1-1, por pati 3 kartonë të kuq, 1 për vendasit e 2 të tjerë për ishullorët, ndërsa me rrjeta të paprekura përfunduan Fiorentina-Bologna dhe  Sassuolo-Parma.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency