Serie A

Napoli “tremb” Juven para Superkupës, mposht Fiorentinën me goleadë

Napoli merr fitoren e dytë radhazi në kampionat, këtë herë me rezultatin e thellë 6-0 ndaj Fiorentinës në stadiumin “Diego Armando maradona” dhe ngjitet përkohësisht në vendin e tretë, me 34 pikë të grumbulluara.

Skuadra e Gattusos e nisi vrullshëm ndeshjen dhe gjeti golin e avantazhit që në minutën e 5-të, kur pas një kombinimi të mirë mes Lozanos, Petagnas dhe Insignes, ishte pikërisht kapiteni napolitan që dërgoi topin në rrjetën e portës së Dragowskit.

Goli i Napolit zgjon Fiorentinën, që me kalimin e minutave fiton terren dhe shkon disa herë rrezikshëm në portën e vendasve, por dy herë portieri kolumbian Ospina me pritjet e tij dhe një herë traversa, i mohojnë skuadrës vjollcë golin e barazimit.

Në momentin më të mirë të Fiorentinës, Napoli zbriti në një kundërsulm të shpejtë dhe ishte mesfushori Diego Demme, që u shërbye saktë në qendër të zonës nga Andrea Petagna dhe shënoi golin e dytë.

Vetëm dy minuta më vonë ishte Insigne që pasi “vallëzoi” mes futbollistëve kundërshtarë, shërbeu saktësisht për Lozanon në zonë dhe sulmuesi meksikan nuk e pati të vështirë të shtyjë topin në rrjetë, ndërsa pak para fundit të pjesës së parë ishte polaku Zielinski që çoi shifrat në 4-0, me një goditje nga distanca.

Pjesa e dytë u luajt nën reshjet e një shiu të dendur që binte në Napoli dhe Fiorentina provoi të rihapë ndeshjen por nuk ia doli, ndërsa në minutën e 72’të Insigne shënoi edhe golin e 5-të për vendasit, pasi ekzekutoi saktë një penallti.

Goleadën e napolitanëve e kompletoi ish sulmuesi i Interit, Matteo Politano, i cili pasi mori një top në krah, depërtoi bukur drejt qendrës dhe lëshoi një goditje të saktë nga jashtë zonës së 16-metrave, duke e dërguar sferën në rrjetë.

Me shifrat 6-0 dhe me rikuperimin e emrave si Koulibaly, Manolas e Dries Mertens, Napoli i çon një sinjal Juventusit në prag të Superkupës së Italisë, në plan për të mërkurën, ndërsa Fiorentina vijon “të notojë në ujëra të turbullta”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency