Serie A

Napoli “ul me këmbë në tokë” Veronën, Zenga merr fitoren e parë me Cagliarin

Pasi ia doli të triumfojë në Kupën e Italisë, duke ngritur lart trofeun e parë të sezonit në Itali, Napoli u shfaq në një formë mjaft të mirë edhe në kampionat, pasi mori një fitore 0-2 në transfertën e vështirë ndaj Veronës.

Të besuarit e Genaro Gattusos arritën të administrojnë mirë lojën përballë një kundërshtari që u ka hapur punë shumë skuadrave në kampionatin italian dhe pritën momentet e duhura për të goditur, teksa golin e avantazhit e gjetën vetëm në minutën e 38’ me anë të sulmuesit polak Arkadiuz Milik.

Verona u përpoq të reagojë dhe krijoi disa raste, ndërsa në pjesën e dytë gjeti edhe golin e barazimit me anë të kapitenit Davide Faraoni, por arbitri e anuloi me ndihmën e VAR-it, pasi pa një prekje me dorë në nisje të aksionit.

Në minutën e 90’ të takimit, pas një krosimi nga këndi, meksikani Hirving Lozano u harrua në shtyllën e dytë nga Rrahmani e faraoni dhe kërceu me kokë për të shënuar edhe golin e dytë për Napolin, duke vulosur suksesin.

Me këtë fitore Napoli shkon në kuotën e 42 pikëve në vendin e 6 të renditjes, ose vendi i fundit që të jep një biletë për në Kupat e Europës, ndërsa Verona sheh t’i veniten shanset për të luajtur në ligat europiane sezonin e ardhshëm.

Në ndeshjen e tij të dytë në pankinën e Cagliarit, trajneri Walter Zenga gjeti suksesin e parë, pasi sardët ia dolën të triumfojnë me rezultatin minimal 0-1 në transfertën ndaj Spalit, falë një goli të shënuar nga Giovani Simeone në minutat e fundit të takimit.

Skuadra e Cagliarit vinte pas 4 humbjesh radhazi në kampionat dhe së fundi kishte zbritur pranë zonës së ftohtë të renditjes, por me suksesin e sotëm largohet ndjeshëm nga tre vendet e fundit dhe rihap shpresat për një vend në Europë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency