Spanjë

Nations League/ Spanja zbulon listën me lojtarët e ftuar, rikthehet në kombëtare talenti i Barçës

Trajneri i përfaqësueses së Spanjës, Luis Enrique ka zbuluar listën me lojtarët e zgjedhur për katër ndeshjet kualifikuese për fazën finale të Nations League, për katër ndeshjet që do të zhvillohen në më pak se dy javë, ndaj Portugalisë më 2 qershor, Republikës Çeke më 5 qershor, Zvicrës më 9 qershor dhe përsëri ndaj Rebublikës Çeke më 12 qershor.

Ndërsa emra si Oyarzabal, Pedri, Yeremy Pino dhe Gerard Moreno janë të dëmtuar, në kombëtaren e Spanjës rikthehet Busquets si dhe ftohet pas një mungese shumë të gjatë Ansu Fati.

Lista me lojtarët që janë ftuar nga përfaqësuesja e Spanjës:

Portierë: Unai Simon, Robert Sanchez dhe David Raya

Mbrojtës: Carvajal, Azpilicueta, Eric Garcia, Laporte, Inigo Martinez, Pau Torres, Jordi Alba dh Marcos Alonso.

Mesfushorë: Busquets, Rodri, Thiago, Koke, Carlos Soler, Gavi dhe Marcos Llorente.

Sulmues:  Dani Olmo, Sarabia, Ferran Torres, Morata, Raul de Tomas, Ansu Fati dhe Marco Asensio.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency