Basketboll

NBA, 50 pikët e Durant nuk u mjaftojnë Warriors, fitojnë Houston dhe Toronto

Pas tri fitoreve radhazi Golden State Warriors pëson humbjen e 14 sezonale në “Moda Center” ndaj Portland Trail Blazers 123 – 117. E pabesueshme por e vërtetë: kampionëve në fuqi të NBA, nuk u mjaftoi një Kevin Durant “jashtëtokësor”, i cili shënoi 50 pikë, dha 6 asiste dhe kontrolloi 7 topa poshtë koshit. Arsyeja është një tjetër basketbollist magjik, pjesë e Blazers, pikërisht Damian Lillard, që sikurse Durant kishte statistika “mostruoze”: 44 pikë, 8 asite dhe 3 rikuperime. Me këtë disfatë Warriors humbasin edhe kryesimin në Konferencën e Perëndimit në favor të Houston Rockets, që mposhti 100 – 91 Sacramento Kings brenda në “Toyota Center”. E kush tjetër përveçse James Harden do të rrëmbente skenën në këtë përballje me statistikat më të mira: 28 pikë, 9 asiste dhe po 9 rikuperime.
Dy humbjet e fundit radhazi me Pacers dhe Cavs duket se nuk ka qenë të rastësishme për Bostonin. Celtics dështuan edhe përballë Los Angeles Clippers 119 – 129, pavarësisht se kishin në përbërje lojtarin me të mirë mbi parket, Kyrie Irving, që e mbylli takimin me 33 pikë dhe 8 asiste. Kalifornianët, të udhëhequr nga dyshja Jordan-Harris me 48 pikë në total dhe falë lojës më të mirë mbrojtëse triumfuan në fund me 10 pikë diferencë.
Përfiton nga forma në rënie e Bostonit Toronto Raptors, që siguroi suksesin e radhës 98 – 122 në parketin e Chicago Bulls. Ibaka dhe Lowry, me nga 20 pikë secili, ishin inspiruesit e skuadrës kanadeze, që mbetet në krye në Lindje, madje duke krijuar edhe një distancë sigurie nga Celtics.
Oklahoma City Thunder i shkakon humbjen e radhës Memphies Grizzlies 114 – 121. Paul George dhe Russell Westbrook, respektivisht me 28 dhe 23 pikë, e bënë të pavlefshme paraqitjen e Harrison, që realizoi 28 pikë.
Anthony Davis spikati me plot 42 pikë në fitoren e New Orleans Pelicans 139-117 ndaj Los Angeles Lakers, ndërsa në takimt e tjera u arritën këto rezultate:
Detroit Pistons – Atlanta Hawks 104-98, Orlando Magic – Charlotte Hornets 102-104, Philadelphia 76ers – Miami Heat 104-102, Brooklyn Nets – Indiana Pacers 103-108, New York Knicks – Washington Wizards 113-118 dhe Utah Utah Jazz – Phoenix Suns 107-97.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency