Basketboll

NBA/ Basketbollisti rezultoi pozitiv, organizatorët ndërpresin sezonin

Pasi ka ndalur disa kampionate futbolli e sportesh të tjera dhe ka shtyrë ndeshjet e disa të tjerave, koronavirusi ka prekur edhe kampionatin amerikan të basketbollit NBA, që mbrëmjen e djeshme pezulloi të gjitha ndeshjet deri në një vendim të dytë.

Vendimi erdhi menjëherë pasi basketbollisti francez i Utah Jazz, Rudy Gubert rezultoi pozitiv ndaj virusit që po përhapet me shpejtësi dhe ka vënë në alarm botën mbarë, ndërsa edhe Organizata Botërore e Shëndetësisë e cilësoi ditën e djeshme si një pandemi.

Rezultatet e analizave të Gubert dolën vetëm pak orë para startit të sfidës mes Utah Jazz dhe Oklahoma City Thunder, ndërkohë që shkallët e pallatit të sportit kishin filluar të mbusheshin, ndërsa organizatorët ndërhynë menjëherë për të anuluar takimin.

Pak orë më vonë u vendos që sportistët e të dy skuadrave të futeshin në karantinë dhe të ndërpritej deri në një vendim të dytë kampionati i basketbollit, për të mos rrezikuar aspak shëndetin e njerëzve të angazhuar në këtë sport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency