Basketboll

NBA/Bucks dështojnë pa Antetokounmpon, 76ers triumfojnë në Chicago

U luajtën dy ndeshjet e radhës në NBA, që i paraprijnë një mbrëmjeje intensive me plot 14 sfida.

Skuadra më e mirë e sezonit të rregullt, Milwaukee Bucks, priti Brooklyn Nets pa “yllin” Giannis Antetokounmpo, mungesa e të cilit u reflektua në rezultatin përfundimtar 128-133 në favor të njujorkezëve. Miqtë udhëhoqën deri +14 pikë në periodën e dytë, por komplikuan gjithçka në minutat e fundit, me skuadrat që shkëmbyen shpesh kryesimin. U desh një rezultat i pjesshëm 0-7, falë lojës së mirë të Joe Harris dhe D’Angelo Russell (25 pikë e 10 asiste), që Nets të merrnin një fitore me shumë vlera për zonën play off. Për Bucks nuk mjaftuan 33 pikët dhe 11 asistet e Bladsoe.

Sfida tjetër u luajt mes Chicago Bulls dhe Philadelphia 76ers, e cila u mbyll 96-116. Një sukses i domosdoshëm ky për 76ers pas tri humbjeve radhazi. Shënuesi më i mirë për miqtë rezultoi JJ Redick me 23 pikë, ndërsa Bulls-ast spikati JaKarr Sampson me 29 pikë, në një kohë kur i gjithë formacioni bazë (5 basketbollistë) realizoi në total vetëm 35 pikë.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency