Basketboll

NBA/Bucks s’ndalen as në Toronto, LeBron 40 pikë në suksesin e Lakers

Oklahoma City Thunder rrezikuan të shpërdoronin një avantazh prej 24 pikësh të krijuar ne mesin e periodës së dytë përballë Chicago Bulls në takimin e luajtur në “United Center”, ku fituesi (Thunder) u përcaktua mes drithërimash në sekondat e fundit me rezultatin 122-124. Nuk mjaftuan për vendësit LaVine dhe White, që shënuan respektivisht 41 dhe 35 pikë, ndërsa në radhët së Thunder spikati italiani Danilo Gallinari me 24 pikë.

Fitore me peshë e Milwaukee Bucks kryesuesve të Konferencës së Lindjes në parketin e Toronto Raptors (rivalët më të afërt) me rezultatin 97-108. Një sfidë e ekuilibruar gjatë gjithë pjesës së parë, me Raptors që shkuan madje +12 pikë, por një rezultat i pjesshëm 19-34 për Bucks në periodën e tretë ktheu rezultatin. “Double Double” i Giannis Antetokounmpos, i cili e mbylli takimin me 18 pikë, 17 “rebound” dhe 8 asiste, ndërsa Midleton spikati me 22 pikë. Po 22 pikë realizoi edhe Siakam për Raptors.

Fitore në transfertë edhe për Boston Celtics, që iu imponuan 106-118 Portland Trail Blazers. Një ndeshje që u dominua gjatë gjithë kohës nga “të blertët”, të udhëhequr nga Jayson Tatum, autor i 36 pikëve. Për Blazers më i miri mbi parket rezultoi McCollum me “double double”: 28 pikë e 10 asiste.

Los Angeles Lakers bënë detyrën në “Staples Center” përballë New Orleans Pelicans me rezultatin 118-109. I papërmbajtshëm LeBron James me 40 pikë, 8 “rebound” dhe 6 asiste, ndërsa për Pelicans nuk mundi të bënte më shumë dyshja Ingram-Williamson me 63 pikë në total (respektivisht 34 dhe 29 pikë).

Rezultatet:

Indiana Pacers-Charlotte Hornets 119-80

Toronto Raptors-Milwaukee Bucks 97-108

Chicago Bulls-Oklahoma City Thunder 122-124

Denver Nuggets-Detroit Pistons 115-98

Los Angeles Lakers-New Orleans Pelicans 118-109

Portland Trail Blazers-Boston Celtics 106-118

Golden State Warriors-Sacramento Kings 94-112

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency