Basketboll

NBA/Bucks të pandalshëm me Antetokounmpon, Jazz të pathyeshëm në shtëpi

18 fitore dhe vetëm tri humbje dhe vendi i parë në Konferencën e Lindjes, madje me ecurinë më të mirë në këtë fillim sezoni nga 30 skuadrat e NBA. Bëhet fjalë për Milwaukee Bucks, që shkatërruan New York Knicks me rezultatin 132-88, duke shënuar suksesin e 12 radhazi. Sigurisht që kur në përbërje ke një basketbollist si Giannis Antetokounmpo gjithçka bëhet më e lehtë. “Ylli” i Bucks realizoi “double double”, 29 pikë e 15 “rebound”, në vetëm 21 minuta lojë, ndërsa D.J. Wilson shtoi edhe 19 pikë të tjera për skuadrën nga Wisconsin.

Mbeten të pathyeshëm në shtëpi Philadelphia 76ers, që iu imponuan 103-94 Utah Jazz. Ky ishte suksesi i 10-të radhazi para publikut të tyre. Më miri mbi parket rezultoi Tobias Harris me 26 pikë, pa harruar edhe “double double” e Joel Embiid, që e mbylli takimin me 16 pikë e 11 “rebound”. Për Jazz nuk mjaftuan 27 pikë dhe 12 “rebound” të Rudy Gobert.

Nuk ka fund kriza e Golden State Warriors, që këtë radhë u mposhtën 104-79 nga Atlanta Hawks, ndërsa Phoenix Suns siguruan një fitore të rëndësishme jashtë 104-109 në parktin e Charlotte Hornets. Triumfuan në transfertë edhe Chicago Bulls 106-113 ndaj Indiana Pacers si dhe Sacramento Kings 104-117 përballë Memphis Grizzlies.

Rezultatet:

Charlotte Hornets – Phoenix Suns 104-109

Philadelphia 76ers – Utah Jazz 103-94

Atlanta Hawks – Golden State Warriors 104-79

Memphis Grizzlies – Indiana Pacers 104-117

Milwaukee Bucks – New York Knicks 132-88

Sacramento Kings – Chicago Bulls 106-113

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency